Zdrowie

Dlaczego warto kupować okulary u optyka?

Kacper |24Fitness

Okulary pomagają lepiej funkcjonować, niekiedy stanowią też ważny element wizerunku osoby. Dobieramy je więc pod kątem funkcjonalności, ale także estetyki. Wizyta u optyka pozwala profesjonalnie zbadać ostrość wzroku i przekonać się, jakie dokładnie szkła będą nam niezbędne. Optyk pomoże też dobrać dodatki, takie jak powłoki antyrefleksowe czy przyciemnienie szkieł na wypadek ostrego słońca. Pierwszym etapem do wyboru odpowiednich okularów jest jednak badanie. Na czym polega, i czego jeszcze można się spodziewać w gabinecie i salonie optyka? 

Badanie ostrości wzroku

Pierwszym etapem badania wzroku u optyka jest badanie autorefraktometrem. Co to oznacza? Siadamy wygodnie na krześle, opieramy podbródek na podstawce i obserwujemy wyświetlany obraz, który staje się raz ostrzejszy, raz bardziej rozmazany, a w tym czasie urządzenie zbiera z pomocą podczerwieni informacje o tym, jak szybko dostosowuje się nasze oko. Takie badanie dostarcza wielu istotnych informacji, jednak po nim powinno nastąpić jeszcze subiektywne badanie ostrości wzroku.

W takim mieście jak Kraków nie brakuje dobrych salonów optycznych. Przeprowadza się tutaj także drugi etap badania, mający postać zadawanych klientowi pytań. Dotyczą one przyjmowanych leków oraz wizyt u okulisty, a następnie łatwości bądź trudności w odczytywaniu rzędów liczb. Dzięki temu optyk może zorientować się, jak subiektywnie widzi osoba badana. Następny jest etap dobierania odpowiednich soczewek, jeszcze przed zamówieniem okularów. 

Dlaczego tylko u optyka?

Kupno okularów poza odpowiednim miejscem, jakim jest salon optyczny, może kusić. Przede wszystkim ceną, która jest niższa, ale też łatwością procedury. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest to odpowiedni wybór. Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto kupować okulary tylko u optyka. Jeśli szukasz dobrego salonu optycznego online, wejdź na https://optyksolskiego.pl/  

dobranie soczewek

Indywidualnie dobrane soczewki

W sklepach, drogeriach, na bazarach można kupić okulary w bardzo ciekawych oprawach i cenach, jednak ich szkła zawsze są jednakowe. Wiele osób ma drobne różnice w wadzie prawego oraz lewego oka. Noszenie obu identycznych soczewek spowoduje u nich bóle i zawroty głowy, a nawet pogorszy wzrok. Nie warto ryzykować. Szkła od optyka mogą też być dobrane tak, by służyły jednocześnie do dali oraz czytania, lub może je cechować większa niż standardowa wytrzymałość, w zależności od potrzeb.

Dobra jakość

Salon optyczny zapewnia też odpowiednią jakość okularów. Z pewnością nie przyczynią się one do pogorszenia wzroku lub słabej jakości widzenia. Kupienie okularów w profesjonalnym salonie jest więc wyrazem troski o swój wzrok.

Badanie przed kupnem

Co ważne, optyk wykonuje też badanie, zanim dobierze okulary dla danej osoby. To o wiele lepsza opcja, niż dobór "na chybił - trafił".

Odpowiednie oprawki

W Krakowie nie brakuje salonów optycznych z bogatym wyborem oprawek. Co więcej, pracownicy salonu potrafią też doradzić, tak, by okulary stały się ozdobą i spójną częścią wizerunku. U optyka można też kupić piękne okulary przeciwsłoneczne, które rzeczywiście chronią oczy przed promieniowaniem UV, a przy tym dodatkowo korygują wzrok.

 

Zobacz
Komentarze (0)