Zdrowie

Licówki w Krakowie - gdzie je wykonać? Ceny licówek zębowych

Kacper |24Fitness

Istnieje wiele sposobów na skorygowanie swojego uśmiechu. Jedną z opcji jest założenie licówek na zęby u dentysty. Z ich pomocą można radykalnie poprawić wygląd zębów bez konieczności uciekania się do skomplikowanego leczenia protetycznego. Zanim licówki będą mogły zostać założone, należy przeprowadzić dokładną diagnostykę. Obejmuje ona ocenę stanu zdrowia jamy ustnej oraz ustalenie, czy pacjent kwalifikuje się do zastosowania tego rozwiązania.

Czym są licówki?

Licówki można określić jako cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które stosuje się w celu pokrycia nieestetycznych przebarwień, koloru lub kształtu. Przed założeniem licówki wykonuje się drobne szlifowanie od strony policzkowej. Licówki mogą być również stosowane do zamykania diastem, szczelin między górnymi siekaczami. Jeśli nie zagrażają one funkcjonalności jamy ustnej lub powodują poważniejsze wady zgryzu, można zastosować licówki.

Jak zakłada się licówki porcelanowe i kompozytowe?

Pierwszym etapem jest konsultacja. Na konsultacji nasz ekspert rozmawia z Pacjentem o jego oczekiwaniach i potrzebach. Przeprowadzamy również dokładną diagnostykę, aby określić czy leczenie jest możliwe. Na kolejną wizytę Pacjent umawiany jest po stworzeniu planu leczenia wraz z kosztorysem.

Wspomnieliśmy, że licówki muszą być przygotowane przed umieszczeniem szkliwa. Nowoczesne znieczulenie miejscowe czyni ten proces bezbolesnym i minimalizuje ingerencję w tkanki.

Po oszlifowaniu zębów stomatolog pobiera precyzyjne wyciski uzębienia za pomocą specjalnego skanera masy dentystycznej. Następnie w laboratorium tworzona jest protetyka. Technik dentystyczny tworzy spersonalizowane licówki zgodnie z instrukcją. Następnie licówki tymczasowe są nakładane na Pacjenta.

Po otrzymaniu ostatecznych licówek porcelanowych lub kompozytów Pacjent jest zapraszany na wizytę końcową. Praca protetyczna zostaje trwale przytwierdzona do uzębienia. Procedura kończy się weryfikacją wyników przez osoby poddawane leczeniu.

Licówki zębowe

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe mogą być stosowane jako uzupełnienia tymczasowe i są bardziej opłacalne. Licówki kompozytowe są wykonane w taki sposób, aby ściśle odpowiadały kolorowi i współczynnikowi odbicia naturalnego zęba, więc nie wyróżniają się na tle pozostałego uzębienia stałego. Materiały kompozytowe są mniej trwałe niż porcelana i powinny być wymieniane w miarę potrzeb.

Licówki porcelanowe

Nawet najbardziej wymagających pacjentów zadowolą licówki porcelanowe. Wykonywane są one z najszlachetniejszej ceramiki. Wyglądają bardzo podobnie do naturalnych zębów i są trwałe, co pozwala Pacjentom zachować je w dobrym stanie przez wiele lat. Co ważne, licówki porcelanowe są precyzyjnie dopasowane do zgryzu i uzębienia Pacjenta, dzięki czemu nie wpływają na codzienną higienę i komfort życia.

Licówki w Krakowie - cena

Przedstawimy ogólny zarys kosztów licówek, choć trudno jest oszacować ostateczny koszt leczenia bez konsultacji. Sprawdź dokładne ceny licówek na cdcstomatologia.pl/licowki.html

  • Licówki kompozytowe - ceny od ok. 700 zł
  • Licówki porcelanowe - ceny od ok. 1900 zł

Podane ceny należy pomnożyć przez ilość licówek. Jednak o ostatecznym koszcie lekarz poinformuje Państwa na konsultacji. Czasami konieczne są dodatkowe zabiegi, takie jak usunięcie próchnicy. Wiąże się to z dodatkowym wkładem finansowym.

Zobacz
Komentarze (0)