Zdrowie

Odrobaczanie ludzi – jakie stosować leki, zioła, tabletki i preparaty?

Kacper |24Fitness

Odrobaczanie ludzi budzi wiele kontrowersji. Dla niektórych może być koniecznością, dla innych natomiast niebezpieczną dla zdrowia procedurą. W tym artykule omówimy, komu grożą pasożyty ludzkie i w jaki sposób je zwalczać.

U ludzi może rozwijać się wiele pasożytów. Najczęściej występują lamblia jelitowa, tasiemce, owsiki, świerzbowiec, włosień kręty, pełzak czerwonki, glista ludzka i wszy. WHO oszacowało, iż pasożyty występują u 10% całej populacji na świecie. Narażone są w szczególności dzieci zamieszkujące ubogie kraje z ograniczonym dostępem do środków sanitarnych. To najmłodsi są często ogniskiem zapalnym występowania pasożytów, które z czasem przechodzą na dorosłych członków najbliższego otoczenia dziecka.

Odrobaczanie ludzi

Internet to kopalnia wiedzy, jednak w temacie odrobaczania pojawia się mnóstwo sprzecznych ze sobą informacji oraz niebezpiecznych sposobów na odrobaczanie. Wśród lekarzy także nie ma zgody. Jedni sądzą, iż jest to niepotrzebna procedura, inni (zwłaszcza zwolennicy medycyny naturalnej) twierdzą, iż odrobaczanie może zapobiec wielu chorobom, zwłaszcza u dzieci bawiących się na zewnątrz oraz żyjących w otoczeniu zwierząt domowych. Ich zdaniem zagrożeni są też zwolennicy spożywania surowego mięsa.

Przed zabiegiem odrobaczania należy stwierdzić obecność pasożytów w ciele człowieka. Wysyła się w tym celu do laboratorium próbkę kału, krwi, moczu lub treści dwunastniczej.

Więcej o leczniczym wpływie ziół na zdrowie człowieka dowiesz się na zielnikonline.pl !

odrobaczanie, domowe sposoby

Odrobaczanie ludzi - domowe sposoby 

Odrobaczanie powinno odbywać się w gabinecie lekarskim, a poniższe sposoby mogą jedynie wspomóc ewentualne leczenie. Należy poinformować o nich osobę prowadzącą leczenie. Naturalne sposoby na odrobaczenie obejmują:

  • Olej z oregano (należy go wymieszać z 4 kroplami wody i cytryną, spożywać 3 razy dziennie)
  • Nalewka z piołunu
  • Nalewka z czarnego orzecha
  • Olej z pestek dyni (można zastosować też zmiażdżone pestki dyni z dodatkiem wody i cukru). Należy spożywać je na czczo, a po upływie 5 godzin popijać odrobiną oliwy z oliwek. Za dobre właściwości pestek dyni odpowiada kukurbitacyna, która niszczy układ nerwowy wielu pasożytów
  • Pau d’acro, które najłatwiej przyjmować w kapsułkach
  • Sok z buraków i kiszonej kapusty
  • Balsam kapucyński

Naturalne metody na odrobaczanie nie usuną pasożytów z organizmu, choć mogą je nieco osłabić. Ziołowych naparów nie poleca się w walce z tasiemcem, który podrażniony, może przemieścić się do innego organu w ciele. Wyeliminowanie cukrów, pszenicy oraz mleka może także pomóc w eliminacji pasożytów, choć ich nie zabije.

Zobacz
Komentarze (0)