Hobby

Porsche, popcorn i społeczny dystans w dubajskim kinie drive-in

Kacper |24Fitness

DUBAI (Reuters) - Miłośnicy kina w Dubaju sfrustrowani zamknięciem kin w czasie pandemii koronaawirusowej już wkrótce będą mogli oglądać filmy z wygodnego własnego samochodu w nowym kinie podwoziowym stworzonym na dachu jednego z największych centrów handlowych na świecie.

Ponieważ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich istnieje obowiązek społecznego zdystansowania się, aby pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa, kina VOX mówią, że widzowie będą ograniczeni do dwóch na jeden samochód w plenerze, który jest otwarty w niedzielę i może pomieścić do 75 samochodów jednocześnie.

Bilety kosztują 180 dirhamów (50 dolarów) za pojazd, w tym popcorn, przekąski i napoje.

"Utrzymujemy dystans społeczny, więc to genialny pomysł", powiedział Reuterowi kierowca Porsche Xavier Libbrecht podczas imprezy przed otwarciem w kinie wjazdowym w środę.

Dubaj, centrum biznesu i turystyki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, od czasu rozpoczęcia muzułmańskiego świętego miesiąca Ramadan trzy tygodnie temu łagodzi ograniczenia i zamknięcia koronaawirusowe, pozwalając na ponowne otwarcie centrów handlowych i restauracji przy ograniczonej pojemności.

Jednak dzieciom w wieku 3-12 lat i osobom powyżej 60 roku życia nadal zabrania się wstępu do takich miejsc, w tym do kina plenerowego, które mieści się na dachu Mall of the Emirates Majid Al Futtaim. Ekran znajduje się pod szczytem wewnętrznego stoku narciarskiego centrum handlowego.

"Każdy pretekst do wyjścia z domu w czasach koronaawiryzmu", powiedział Patrick, inny członek klubu samochodowego Porsche, zaproszony na środową imprezę, na której pokazano film komediowy akcji.

"W komforcie własnego samochodu nie musisz się martwić o zbyt głośne żucie".

Widzowie kinowi złapali chłodną, wieczorną bryzę, ale wciąż włączali i wyłączali silniki samochodów, aby włączyć klimatyzację. Temperatura w Dubaju może wzrosnąć powyżej 40 stopni podczas długich letnich miesięcy, a wilgotność jest uciążliwa.

Dubaj, główne miejsce zakupów i rozrywki, został mocno dotknięty przez pandemię wirusa koronaawirusowego z powodu zakłóceń w podróży i zamknięć, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich odnotowano dotychczas 20 386 zakażeń koronaawirusem i 206 zgonów.

(Sprawozdania Tarek Fahmy i Abdelhadi Ramahi; Pismo Lisy Barrington; Redakcja Garetha Jonesa)

Przeczytaj także: „Człowiek z blizną” - powstanie kolejna odsłona filmu!

Zobacz
Komentarze (0)