Uroda

Powiększanie ust - najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej

Kacper |24Fitness

Kobiety przykładają bardzo dużą wagę do swojego wyglądu. Lubią o siebie dbać i testować różne zabiegi upiększające. Rynek medycyny estetycznej oferuje coraz więcej przystępnych zabiegów, dzięki którym można skorygować swoje niedoskonałości. Pozwala to na wyzbycie się kompleksów i zwiększenie pewności siebie.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest bez wątpienia powiększanie ust. Jest to wybawienie dla posiadaczek wąskich, małych warg, ale jak to bywa z każdą ingerencją w nasze ciało, nasuwa się od razu pytanie, czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Powiększanie ust - metody

Istnieje kilka różnych metod na powiększenie ust, tak aby można było dopasować je do swoich potrzeb. Metoda, która jest najczęściej wybierana to powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabieg ten zapewnia natychmiastowy efekt i bezpieczeństwo, ze względu na brak skutków ubocznych.

Inną znaną metodą jest przeszczep tkanki tłuszczowej np. z brzucha, a następnie wszczepienie jej w usta. Rozwiązanie to utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, gdyż tłuszcz jest powoli wchłaniany przez organizm. Powtarzając zabieg wydłużamy efekt nawet do kilku lat.

Ostatnią metodą, zdecydowanie najdroższą, jest chirurgiczne powiększenie ust przy użyciu implantów. Jest to jedyna metoda, która daje klientkom trwały efekt, bez konieczności powtarzania zabiegu. Dowiedz się więcej na klinikamurano.com

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - na czym polega?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki preparatu, tak aby zwiększyć ich objętość przy zachowaniu naturalnego efektu. Trzy dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. W dniu samego zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego oraz przegrzewania ciała.

Cały proces zajmuje około 30 minut. W tym czasie preparat jest precyzyjnie wprowadzany w skórę ust za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Następnie lekarz umiejętnie rozmasowuje preparat, tak aby równomiernie go rozprowadzić i nadać wargom pożądany kształt. Wizyta poprzedzona jest wcześniejszą konsultacją z lekarzem, która pozwoli na dobranie odpowiedniej ilości kwasu oraz omówienie oczekiwanego efektu.

powiększanie ust metody

Czy powiększanie ust boli?

Wiele osób kojarzy wszelkie zabiegi z użyciem strzykawki i igły z uczuciem dyskomfortu. Usługi tego typu poprzedzone są jednak podaniem pacjentowi znieczulenia. Czy powiększanie ust boli? Absolutnie nie, jedynym nieprzyjemnym momentem może być aplikacja znieczulenia miejscowego. Trwa to jednak chwilę, a reszta zabiegu odbywa się bez jakichkolwiek nieprzyjemnych doznań.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - cena

Cena za powiększanie ust kwasem hialuronowym może znacznie się od siebie różnić w zależności od salonu, który wybierzemy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to zabieg, który wymaga niezwykłej precyzji oraz doświadczenia. Przed wybraniem odpowiedniego miejsca, powinno zwrócić się uwagę na certyfikaty i szkolenia, jakie odbyła dana osoba.

Koszt powiększania ust kwasem hialuronowym zależny jest również od ilości wstrzykiwanego preparatu. Zazwyczaj na stronach różnych klinik podaje się cenę za 1 ml kwasu. Kwota, jaką musimy zapłacić za tego rodzaju przyjemność, waha się od 500 do 1000 zł.

Powiększanie ust - efekty

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego wargi stają się bardziej nawilżone, pełniejsze oraz bardziej ponętne. Kwas ten jest całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem, gdyż naturalnie występuje w organizmie człowieka. Nie daje on jednak trwałych efektów, gdyż jest on stopniowo wchłaniany. Ilość preparatu wypełniającego jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klientki. A efekt powiększania ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Czas absorpcji wypełniacza zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Od razu po samym zabiegu usta są delikatnie opuchnięte i efekt ten może utrzymać się od 3 do 5 dni. Okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki. Trzeba jednak liczyć się z możliwością występowania opuchlizny, krwiaków czy miejscowych siniaków. Ich intensywność zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to innowacyjne rozwiązanie, które pomoże wszystkim kobietom borykającym się z kompleksami związanymi z ich wargami. Ta mała zmiana przyniesie im spektakularny efekt i sprawi, że pokochają swój nowy wygląd.

Zobacz
Komentarze (0)