Serum na twarz, dekolt i paznokcie
Jeszcze do niedawna pielęgnacja stosowana przez wiele kobiet wyglądała dość skromnie i ograniczała się jedynie do najistotniejszych kwestii. Kluczowe było posiadanie kosmetyków do demakijażu, jakiegoś kremu czy też kosmetyków kolorowych. Obecnie natomiast cały czas poszerza się krąg produktów, które można i warto stosować na co dzień. Duża w tym zasługa promowania pielęgnacji na styl koreański, która jest wieloetapowa i daje wymierne korzyści. To właśnie dzięki niej wiele kobiet odkryło czym jest serum i zaczęło stosować je na co dzień.
Jak i kiedy stosować serum na twarz?
Choć serum jest już dość popularne na rynku, nie każdy wie co dokładnie można osiągnąć stosując ten właśnie kosmetyk. Jego głównym celem jest odżywienie skóry. Zawiera wiele silnie skoncentrowanych składników aktywnych. W przypadku produktów na bazie składników naturalnych, takimi substancjami są między innymi wody kwiatowe, ekstrakty z roślin, oleje czy też witaminy. Takie serum jest zatem zdecydowanie silniejsze w swoim działaniu niż chociażby kremy. Z tego względu aplikuje się je zazwyczaj rano i wieczorem, aby wzmocnić dodatkowo działanie innych stosowanych kosmetyków.
Jaką konsystencję ma serum? Z tym może być różnie. Wiele z nich przypomina lekkie olejki, mogą mieć również postać kremu, żelu lub też emulsji. Zazwyczaj są umieszczone w buteleczkach posiadających pipetę lub dozownik. To ułatwia ich aplikowanie, ponieważ zazwyczaj już kilka kropel serum wystarczy do tego, aby odpowiednio nawilżyć i odżywić skórę twarzy.
Jak powinno się stosować serum? Można je aplikować na dwa sposoby. Wybór metody powinien być uzależniony od tego jakiego efektu oczekujemy oraz jakie są potrzeby naszej skóry. Jeśli posiadamy jakieś problemy skórne i w ostatnim czasie stały się one nasilone, wówczas warto włączyć je do swojej pielęgnacji. Takimi alarmującymi sytuacjami może być zmęczenie skóry, przesuszenie jej czy też poszarzenie. W takich momentach serum powinno się stosować wieczorem. Wówczas skóra chłonie największą ilość składników aktywnych. W przypadku tego kosmetyku nie można przesadzać. Wystarczy jedynie kilka kropel, które powinny być zaaplikowane na skórę twarzy, dekoltu oraz szyi. Oczywiście kosmetyk nakłada się dopiero na oczyszczoną skórę. Po mniej więcej 10 minutach można przejść już do kolejnych etapów pielęgnacyjnych, czyli do nałożenia kremu, któremu działanie zostanie wzmocnione zastosowanym wcześniej serum.
Inny sposób aplikowania serum, to stosowanie go zarówno rano, jak i wieczorem. Takie działanie na dłuższą metę nie jest jednak wskazane. Skóra raz na jakiś czas powinna odpocząć od serum, które ma bardzo silne działanie. Jeśli cera zostanie do niego przyzwyczajona, wówczas trudniej będzie utrzymać ją w dobrej formie w bardziej kryzysowych sytuacjach. Z tego względu każde serum powinno stosować się jedynie przez określoną ilość czasu, a następnie zrobić przerwę. Zaleca się jego stosowanie przez kilka tygodni i najlepiej w trudniejszych dla skóry okresach. Pierwszym takim okresem jest czas po zimie, gdy skóa często jest poszarzała i przemęczona. Drugim takim okresem jest czas po lecie, gdy skóra jest zmęczona takimi czynnikami jaki słońce, czy też wiatr. Serum nie może być zamiennikiem innych kosmetyków, a stanowi jedynie intensywne uzupełnienie pielęgnacji. Dlatego jego rozważne i zasadne stosowanie jest tak ważne.
Co daje stosowanie serum na paznokcie
Jest kilka rodzajów serum, które można zakupić w praktycznie każdej drogerii. Serum do twarzy, do ciała czy też do włosów, to kosmetyki podtrzymujące niemalże całe ciało w odpowiedniej kondycji.
Oprócz tych rodzajów, na rynku dostępne jest również serum do paznokci. Powinno być ono stosowane w przypadku posiadania słabych oraz łamliwych paznokci. Skutecznie dociera ono w głąb płytki, która dzięki temu jest znacznie lepiej odżywiona, nawilżona i podbudowana substancjami aktywnymi.
Bardzo dobrej jakości serum, jest produkt Arkada serum, który może być stosowany na skórę twarzy oraz dekoltu, a także na płytkę paznokcia. Zawiera w swoim składzie wiele cennych substancji takich jak chociażby kolagen, olejek z drzewa herbacianego czy też glicerynę.
Zostaw komentarz