Uroda

Hydrolat wody różanej

Kacper |24Fitness

Zapach róż to jeden z najbardziej popularnych aromatów na świecie, bardzo chętnie wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym. Hydrolat wody różanej jest jednym z produktów, które łączą w sobie subtelny różany aromat z doskonałą skutecznością, szczególnie gdy borykamy się z problemami skórnymi różnego rodzaju.

Hydrolat wody różanej – pomoc dla każdego rodzaju skóry

Hydrolat wody różanej jest kosmetykiem, który powstał podczas procesu destylacji materiału roślinnego, inaczej można nazwać go po prostu tonikiem. Takie też jest jego główne zastosowanie – świetnie tonizuje skórę, przywracając jej odpowiednie pH oraz przygotowuje ją na przyjęcie kremu nawilżającego lub innych zabiegów kosmetycznych. Niewątpliwie wielkim atutem hydrolatu różanego jest jego piękny zapach, który jeszcze długo po aplikacji otula skórę przyjemnym aromatem i sprawia, że używanie kosmetyku jest tym przyjemniejsze.

Hydrolat - zastosowanie

Hydrolat wody różanej jest produktem o nadzwyczajnie uniwersalnym zastosowaniu i jest jednym z kosmetyków typu „must have” w każdej łazience, czy też kosmetyczce. Może być aplikowany na skórę całego ciała, nie tylko na twarz. Ma działanie nawilżające, ściągające, wygładzające, eliminuje przebarwienia skórne, skutecznie walczy również z mniejszymi bliznami, na przykład po trądziku. Nasączony hydrolatem wody różanej wacik położony na powiece po nieprzespanej nocy sprawi, że opuchlizna i szpecące cienie znikną. W gorące, letnie dni hydrolat wody różanej świetnie sprawdzi się również jako zamiennik mgiełki, odpowiednio nawilży skórę, nie pozostawiając tłustego, świecącego filtru, a także doskonale orzeźwi, pozostawiając przy tym delikatny, subtelny zapach róż.

Kosmetyk sprawdzi się również jako ratunek dla przesuszonych końcówek włosów, pozostawiając je miękkie, gładkie i pełne blasku.

Hydrolat wody różanej – trwałość stosowania

Niewątpliwie hydrolat wody różanej jest produktem uniwersalnym, ale ze względu na fakt, że do jego wyrobu nie są używane żadne konserwanty, jest również bardzo nietrwały i należy go zużytkować w jak najkrótszym czasie. Nie jest to rzecz nie do zrobienia, z uwagi na jego ogromne możliwości zastosowania, dlatego warto wykorzystać go jako element domowego SPA, czy jak najczęściej w codziennej pielęgnacji skóry. Aby zwiększyć nieco jego datę przydatności, hydrolat powinien być trzymany w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Łatwość dostępu

Hydrolaty różnego rodzaju, nie tylko wody różanej, do jeszcze niedawna były wykorzystywane tylko jako zamiennik perfum, jako tak zwane wody perfumowane. Z biegiem czasu ich dobroczynne właściwości zostały wykorzystane jako indywidualne dobro, co spowodowało powstanie nowej linii kosmetyków, właśnie hydrolatów.

Obecnie są bardzo łatwo dostępne, nie tylko jako produkt do kupienia w drogeriach i sklepach stacjonarnych, ale także w internecie. Hydrolaty są produkowane zazwyczaj w formie wygodnej mgiełki, bardzo łatwej w użyciu i umożliwiającej optymalne rozprowadzenie kosmetyku na skórze podczas jednorazowej aplikacji.

Hydrolaty – jak je zrobić samemu?

Wbrew powszechnemu mniemaniu, robienie kosmetyków na własną rękę jest możliwe, a jednym z najprostszych do przygotowania jest hydrolat wody różanej. Zrobienie go nie wymaga specjalnych umiejętności, co więcej, istnieje mnóstwo materiałów na ten temat, dostępnych od ręki w internecie, wraz z radami i poradami kosmetycznymi do każdego typu cery. Hydrolaty są też świetną bazą pod inne domowe kosmetyki jak choćby peelingi, czy maseczki nawilżające i oczyszczające.

Zobacz
Komentarze (0)