Uroda

Dobierz krem pod oczy idealny dla swojego wieku!

Kacper |24Fitness

Czego tak naprawdę potrzebuje Twoja skóra?

Skóra wokół oczy jest bardzo wrażliwa i podatna na odkształcenia. Słabe z natury włókna kolagenu oraz elastyny decydują o małej elastyczności tych miejsc. Miejsca te dodatkowo są wrażliwe na promienie UVA i UVB. Przesuszenia wzmacniają efekt i sprawiają, że pojawiają się nowe bruzdy, a te, które już wyszły, stają się głębsze. Kremy pod oczy warto stosować po ukończeniu 20. roku życia. Jak dobrać ten odpowiedni do naszej skóry?

Krem pod oczy

Dermatolodzy mówią, że trzeba dobierać krem do rodzaju skóry, a nie do wieku. Osoby z aktywną mimiką potrzebują kremów mocno nawilżających. Za zmarszczki mimiczne oczywiście odpowiedzialne są geny. Nad mimiką bardzo trudno jest zapanować, dlatego konieczne jest stosowanie nieco mocniejszych kremów. Na początku zmarszczki są płytkie, jednak brak pielęgnacji je z pewnością pogłębi. Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się nawet u dwudziestolatek, dlatego wtedy już warto sięgać po kremy przeciwzmarszczkowe. Wiele kobiet na zmarszczki poleca specjalistyczne wstrzykiwanie botoksem, jednak lekarze uważają, że przypadki głębokich zmarszczek u tak młodych osób są rzadkie i nie trzeba stosować takich zabiegów. O botoksie warto pomyśleć dopiero po ukończeniu 35. roku życia. 

krem pod oczy

Dlaczego tak ważne jest nawilżenie skóry?

Skóra wokół oczy szybko traci wilgoć. Dzieje się tak przez ubytek kwasu hialuronowego, którego z wiekiem mamy w organizmie coraz mniej, dlatego warto zakupić krem z jego zawartością. Należy wybrać taki, który występuje również z retinolem i szeregiem witamin. 

Kremy pod oczy a wiek

  • Krem pod oczy 25

Wtedy skóra potrzebuje dogłębnego nawilżania. Chociaż skóra jest napięcia, warto zadbać o wzmocnienie tak zwanej warstwy hydrolipidowej naskórka. 

  • Krem pod oczy 30

Mięśnie mimiczne stale się napinają, co prowadzi do powstania bruzd. Należy wtedy szukać kremów rozkurczających i regenerujących naskórek.

  • Krem pod oczy 40

Produkcja kolagenu spada, dlatego konieczne jest ujędrnianie. Sprawdzi się tutaj retinol i witamina C. 

  • Kremy pod oczy 50

W tym przypadku warto wybierać kremy z koenzymem Q10, dzięki temu uzyskamy lifting twarzy. 

  • Kremy dla kobiet 60+

Skóra staje się wiotka i cienka. Konieczny jest zakup kremów naprawczych i odmładzających.

Krem pod oczy - jak nakładać?

Krem pod oczy stosujemy dwa razy dziennie. Zawsze na oczyszczoną skórę. Należy krem wklepywać palcem serdecznym, ponieważ nacisk jest mniejszy. Zaczyna się od kącika łuku brwiowego i przesuwa na zewnątrz, również na dolnej powiece. Krem należy kłaść również na miejsce zamkniętych powiek. Zataczamy w okolicach oczu niewielkie kółka, a na koniec szczypiemy te miejsca, aby pobudzić krążenie. 

Zobacz
Komentarze (0)