Lifestyle

5 najważniejszych cech koszulek do biegania

Kacper |24Fitness

Wybór koszulki do biegania jest dużo bardziej odpowiedzialny, niż może się na pozór wydawać. Od komfortu odczuwanego w trakcie treningu będzie przecież zależeć nasza motywacja. Używanie dobrej jakości sprzętu sprawi, że satysfakcja z włożonego wysiłku będzie większa. Czasem tę zależność zauważają doświadczeni biegacze, którzy mają kontakt z tym sportem od wielu lat. Czym kierować się przy wyborze koszulki do biegania?

 

Materiał

Produkowane współcześnie koszulki do biegania opierają się na nowoczesnych technologiach zapewniających skuteczne odprowadzanie potu. Dawniej biegano w strojach wykonanych w całości z bawełny. Nowoczesne, lekkie koszulki są zrobione z tak zwanych tkanin technicznych. Obecnie króluje poliester, który jest jednak w odpowiedni sposób przygotowany do tego, by wykorzystywać go do uprawiania sportu. Wilgoć nie jest zbierana na ich powierzchni, a wyprowadzana na zewnątrz. 

Wentylacja

Koszulka do biegania powinna posiadać specjalne otwory, które pozwolą jej “oddychać”. Ich funkcją jest obniżenie temperatury skóry, która znajduje się pod tkaniną. Zwykle przewiew znajduje się po bokach tej części sportowej garderoby. Skuteczność wentylacji tego rodzaju jest oczywiście zależna od zastosowanej technologii.

Rozmiar

Większość biegaczy lepiej czuje się w obcisłych koszulkach do biegania. Wbrew pozorom nie krępują one ruchów. Zdecydowanie mniej komfortowe jest trenowanie w za dużym stroju. Im materiał bardziej przylega do ciała, tym mniej jesteśmy go świadomi. Nasze myśli zajmowane są wtedy jedynie przez osiąganie coraz lepszych wyników.

Cena

Tu oczywiście wszystko zależy od wielkości budżetu, jakim dysponujemy. Nie będziemy nikogo przekonywać do zakupu bardzo drogich koszulek do biegania. Jeśli produkt spełnia nasze wymagania, powinno to wystarczyć do podjęcia decyzji. Może się wręcz okazać, że tańszy model będzie dla nas bardziej odpowiedni ze względu na krój albo właściwości chłonne.  

Aspekt wizualny

Bez względu na to, jak wielką wagę przykładamy do wskazanych powyżej wymiarów praktycznych koszulek do biegania, wpływ na ostateczną decyzję będzie miał wygląd. Nie chodzi tylko o to, by być dobrze widzianym przez innych. W ładnym ubraniu treningowym będziemy po prostu czuć się lepiej, pewniej i bardziej zmotywowani.

To tylko niektóre z czynników, które mogą zdecydować o kupnie koszulki do biegania. Pamiętajmy o zmieniających się porach roku. Być może warto zaopatrzyć się w kilka modeli o różnym poziomie zabezpieczenia termicznego?

 

Artykuł partnera

Zobacz
Komentarze (0)