Lifestyle

Wiosenny remont? Zobacz czego potrzebujesz

Kacper |24Fitness

Niezawodne wkrętaki

Które wybrać? Najlepiej te, które zapewnią komfort pracy - jak Felo Ergonic z jedyną na świecie rękojeścią dopasowującą się do dłoni użytkownika– To narzędzia zapewniające maksimum wygody, pozwalające przenosić maksymalne momenty obrotowe, czyli dokręcać śruby mocniej i nie męcząc przy tym ręki – mówi Michał Ostrowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk i ekspert ds. narzędzi ręcznych. Wkrętaki niemieckiego producenta są niezwykle trwałe dzięki wykonaniu ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej – możesz mieć pewność, że w skrzynce narzędziowej przetrwają do kolejnego remontu.

Wydajna wkrętarka

Remont nie obejdzie się bez wiercenia. Wśród wiertarko-wkrętarek wyróżnia się – designem, ale przede wszystkim rozwiązaniami technologicznymi – model PA EY 74A2 marki Panasonic. Posiada innowacyjny, generujący większą moc bezszczotkowy silnik i system Dual Voltage, umożlwiający pracę z taką samą wydajnością na akumulatorze o napięciu 18,0 V i 14,4 V. Co to znaczy? Choćby tyle, że wiercąc w suficie, wybierasz lżejszą baterię, nie męczysz ręki, a pracujesz z taką samą efektywnością. Do tego system Speed Control pozwalający dobrać prędkość pracy elektronarzędzia do wykonywanego zadania oraz Tough Tool IP, dzięki któremu sprzęt przetrwa lata mimo zapylenia i wilgotności w miejscu pracy.

Uniwersalne kombinerki

W skrzynce z narzędziami nie może zabraknąć kombinerek – nie raz przyjdzie przeciąć drut, stary przewód, czy wyciągnąć ze ściany przerdzewiały gwóźdź. Niektóre modele kombinerek, jak linia CombiMax niemieckiej firmy NWS, oferują dodatkowo możliwość odkręcania/dokręcania popularnych śrub od M8 do M10. Szczypce NWS mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale spisują się przy chwytaniu, gięciu, zginaniu, cięciu, odizolowywaniu czy przełamywaniu różnych przedmiotów. – Dodatkowo kombinerki posiadające oznaczenie VDE pozwalają na bezpieczną pracę przy instalacjach elektrycznych do 1000V, co ma znaczenie na przykład, gdy decydujemy się na wymianę oświetlenia – mówi Michał Ostrowski. Narzędzia ręczne niemieckiej marki słyną przy tym z wysokiego komfortu pracy – co zapewnia trójskładnikowa rękojeść, gwarantująca skuteczny i mocny chwyt.

Dokładna poziomnica

Zmiana glazury, położenie nowych paneli czy stawianie nowej ścianki działowej – tutaj praca musi trzymać poziom. Jak go sprawdzić? Nie obejdzie się bez poziomnicy, czyli jednego z podstawowych urządzeń pomiarowych. Tych rynek oferuje całą masę – od krótkich, 60-centymetrowych, po niemal dwumetrowe, od libelkowych, po zaawansowane modele laserowe. Jaką wybrać do prac remontowych? Wystarczy metrowej długości z libelką. W przypadku poziomic warto zwrócić uwagę na dokładność pomiaru. – Na tym polu wyróżniają się bardzo dokładne poziomnice Sola – we wszystkich oferowanych produktach tego austriackiego producenta na metrowym odcinku błąd pomiaru przy pozycji standardowej wynosi nie więcej niż 0,5 milimetra, a w poziomnicy BIG RED nawet 0,3 milimetra - mówi Michał Ostrowski. Co jeszcze? Poziomnice wyróżniają się lepszą czytelnością libelek dzięki technologii FOCUS - w słabych warunkach oświetlenia zdecydowanie szybciej i łatwiej można określić położenie pęcherzyka powietrza w libelce. Poziomnice są sprzętem stricte pomiarowym dlatego nie używaj jej w „walce ze ścianą” – producent nie uzna ewentualnej reklamacji.

wiosenny remont

Trwała i wygodna szlifierka

Remont na całego? Jeśli sądzisz, że powinien być zrobiony raz a porządnie, zainwestuj w porządną szlifierkę kątową. To elektronarzędzie obdarzone solidną mocą i pozwalające na cięcie elementów hydraulicznych i metalowych (stal, mosiądz, aluminium). Wybierając elektronarzędzie warto zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania technologiczne – jak np. ToughTool IP w szlifierce Panasonic PA EY 46A2. Dzięki niej szlifierka gwarantuje wysoką żywotność i odporność na kurz, brud, wilgoć czy opiłki. Model japońskiej marki zapewnia przy tym wysoki komfort pracy – dzięki zaledwie 2,35 kg wagi i systemowi Dual Voltage, pozwalającemu pracować z taką samą efektywnością na mniejszym i lżejszym akumulatorze. Warto zwrócić uwagę na modele o smukłej budowie, pozwalające łatwo sięgnąć trudno dostępnych miejsc. Do precyzyjnych prac wewnątrz budynku doskonale sprawdzają się modele o średnicy tarczy na poziomie 125 mm.

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Zobacz
Komentarze (0)