Zdrowie

Soczewki kontaktowe, czyli niewidzialny sposób na zauważalny efekt

Kacper |24Fitness

Soczewki kontaktowe to doskonały wynalazek w dziedzinie okulistyki, pozwalający na polepszenie obszaru widzenia bez konieczności noszenia okularów. Drugą zaletą tego produktu jest także jego funkcja kosmetyczna, za pomocą której możemy zmienić kolor tęczówki oka lub zagwarantować mu zdrowy biały wygląd. Większość dostępnych obecnie na rynku soczewek zapewnia oku swobodne oddychanie, odpowiednie nawilżenie, dopasowanie i ogólny komfort noszenia, należy jednak uważać na niektóre oferty, zwłaszcza te pochodzące z nieznanych źródeł. Skład takich produktów zazwyczaj nie spełnia podstawowych norm i nie nadaje się do kontaktu z okiem. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zawsze kupować produkty u renomowanych dystrybutorów takich, jak AVM4you - producenta okularów i soczewek kontaktowych, który na rynku obecny jest od roku 2003.

Jakie zalety ma noszenie soczewek kontaktowych?

Soczewki to doskonała alternatywa dla okularów, które umilą życie wielu osobom, sprawiając, że nie musieli oni rezygnować ze swojego dotychczasowego, aktywnego trybu życia. Sprawiają one, że wada wzroku odchodzi w niepamięć, gwarantując pacjentowi komfort noszenia -  chociażby dlatego, że nie parują i nie brudzą się. Kolejną zaletą soczewek kontaktowych jest fakt, że podnoszą one poczucie pewności siebie pacjenta będące konsekwencją świadomości dobrego wyglądu - nie tylko ze względu na brak okularów, lecz także na możliwość szybkiej zmiany koloru tęczówki.

Typy i podział soczewek kontaktowych

Soczewki korekcyjne różnią się od siebie w zależności od wielu kryteriów.  Jednym z nich jest materiał, z którego są one wykonane. W tej grupie wyróżnia się typ twardy - ze szkła organicznego o stosunkowo dobrej przepuszczalności tlenu oraz miękki - charakteryzujący się elastycznością. Następnym kryterium, na podstawie którego dzieli się soczewki, jest czas ich noszenia. Obecnie na rynku znaleźć można różnorodne produkty - począwszy od jednodniowych, przez dwutygodniowe i miesięczne, aż po nawet roczne! Ponadto ważny jest również tryb noszenia soczewek: najpopularniejszy - dzienny, oraz niezwykle komfortowy - ciągły - pozwalający zapomnieć o codziennym obowiązku czyszczenia ich przez okres 30 dni i nocy.

O czym należy pamiętać, decydując się na alternatywę dla okularów?

Soczewki może nosić każdy pod warunkiem, że osoba ta przestrzegać będzie wszelkich zasad higieny, które się z tym wiążą - ich zaniechanie może doprowadzić do mniejszych, jak i większych podrażnień rogówki. Dlatego właśnie należy dostosować się do zasad używania soczewek kontaktowych takich, jak odpowiedni czas i sposób zgodny z trybem ich noszenia, a także dokładne mycie rąk za każdym razem przed zamierzonym dotknięciem oka. Warto wybrać soczewki odpowiednie dla Twojego wzroku wspólnie z AVM4You.pl

Zobacz
Komentarze (0)