Lifestyle

Rowery elektryczne KTM - co warto o nich wiedzieć?

Kacper |24Fitness

Rowery elektryczne KTM produkowane w Austrii, spełniają najwyższe wymagania dotyczące niezawodności i bezpieczeństwa. Co warto wiedzieć o rowerach tej marki?

Rowery elektryczne KTM - co warto o nich wiedzieć?

Rower elektryczny, w przeciwieństwie do swojego starszego brata, wyposażony jest w silnik elektryczny, akumulator, regulator prędkości, kontroler oraz dodatkowe wyposażenie. Potrafi rozpędzić się do 25-50 km/h i z łatwością przejechać kilkadziesiąt kilometrów. Warto wziąć pod uwagę, że średnia waga roweru elektrycznego to 20-45 kg, a czas jego ładowania to od 2 do 8 godzin.

Rowery elektryczne KTM cechują się kołami o większej średnicy. Lepiej utrzymują prędkość, pokonują większe przeszkody i mają dobrą przyczepność. Jazda pod górę jest tak samo łatwa, jak jazda po płaskiej drodze. Producenci udzielają na ramę 5-letniej gwarancji, co świadczy o jej trwałości. Amortyzowany widelec dobrze radzi sobie z wszystkimi nierównościami, wielobiegowa skrzynia biegów otwiera nowe możliwości. Firma KTM ma ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji rowerów. Więcej na temat tej marki dowiesz się tutaj - mocnerowery.pl/rowery-elektryczne-ktm.html

Rower elektryczny KTM ma następujące zalety:

  • Pozwala pokonywać imponujące dystanse nawet nieprzygotowanym fizycznie, a także osobom starszym.
  • Brak konieczności uzyskiwania prawa jazdy i rejestracji.
  • Mobilność – nie boi się błota, śniegu i off-roadu.
  • Łatwość utrzymania.
  • Ładowanie baterii z sieci domowej.

Zaletą jest też niewielki rozmiar, pozwalający na przechowywanie roweru w mieszkaniu lub na balkonie.

KTM - popularna marka rowerów elektrycznych

Marka KTM to jeden z najpopularniejszych producentów rowerów w Europie. Firma stale się rozwija i produkuje około 250 000 rowerów rocznie. Na każdym rowerze tej marki widnieje napis „made in Austria”, gdyż wszystkie rowery powstają w jednym cyklu produkcyjnym w mieście Mattighofen, od którego zaczęła się historia marki. Tylko niektóre modele rowerów elektrycznych są produkowane w innym kraju.

Firma zaczynała od obróbki metali i napraw 90 lat temu. KTM następnie rozszerzyła działalność na produkcję motocykli, ale od 1964 zaczęła specjalizować się również w motocyklach i właśnie rowerach elektrycznych. Firma corocznie produkuje duże partie rowerów różnego typu.

Rower elektryczny KTM

Czym wyróżniają się rowery KTM?

Rowery szosowe KTM to początek marki. Są one do dziś produkowane. Rowery górskie KTM, można niedrogo kupić w różnych wariantach: turystyczne (szosowe i terenowe), dziecięce, z pełnym zawieszeniem. Gravel to rower, który doskonale nadaje się do wyścigów i zawodów, po nierównym terenie i wydeptanych terenach leśnych i żwirowych.

Należy zaznaczyć, że firma prowadzi w swojej działalności określoną politykę i nie dopuszcza do sprzedaży roweru, który nie przeszedł wstępnych testów. Wynika to w dużej mierze z faktu, że marka swoją popularność zawdzięcza licznym zwycięstwom kolarzy w zawodach (m.in. olimpijskich). Kolarze ci używali rowerów marki KTM. Szczególną rolę odgrywa również produkcja rowerów elektrycznych, która stanowi ponad 50% całkowitej produkcji. Oprócz rowerów i motocykli firma zajmuje się również produkcją i sprzedażą komponentów.

Wiele mówi się o zaletach tych rowerów. A wszystko to dzięki nieustannemu rozwojowi firmy, wykorzystaniu innowacyjnych, nowoczesnych technologii. Wszystko w tych rowerach jest przemyślane w najdrobniejszym szczególe. Rower może wytrzymać duże obciążenia: osiąga się to dzięki specjalnym formom i technologiom hydroformowania o zwiększonym obciążeniu. Tutaj też liczy się specjalna geometria tych rowerów. Niektóre modele rowerów elektrycznych wykorzystują technologię DiMMix. System ten zakłada, że przednie i tylne koła są zamontowane w różnych rozmiarach: odpowiednio 29 i 27,5. Technologia zapewnia niezawodność i zwiększony moment obrotowy.

Dlaczego warto wybrać rower elektryczny tej marki?

Zaletą tych rowerów elektrycznych jest ich większą sztywność. Tę uzyskuje się dzięki zwiększonej przedniej osi (15-20 mm). Widelec powietrzny z systemem blokowania zapewnia dodatkowy komfort na drodze.

Technologia SLL sprawia, że obciążenie jest równomiernie rozłożone, a nawet zmniejszone. Układ hamulcowy gwarantuje bezpieczeństwo nawet na śliskich drogach. Koła są wytrzymałe, posiadają podwójną obręcz i tuleje światowych producentów. Od 1998 roku aż do naszych czasów marka ściśle trzyma się pewnej decyzji projektowej. Czarno-pomarańczowy styl stał się znakiem rozpoznawczym marki. Warto zauważyć, że rowery poszczególnych modeli nie wyglądają tak samo. Każdy ma przemyślaną konstrukcję, różnią się komponentami i rozwiązaniami stylistycznymi. Niemniej jednak używane są tylko dwa kolory.

Zobacz
Komentarze (0)