Lifestyle

Sanatorium miłości

Kacper |24Fitness

źródło: styl.fm

Sanatorium miłości to bardzo chętnie oglądany program telewizyjny, który miał już swoje dwie edycje. Jest to program z gatunku reality show, w którym występuje sześć pań i sześciu panów w wieku przekraczającym sześćdziesiąty rok życia. Celem udziału w tym programie jest znalezienie partnera.

Co dzieje się w sanatorium miłości?

Sanatorium miłości to nazwa programu, która została nadana z przymrużeniem okna. Akcja reality show toczy się w jednym z polskich ośrodków uzdrowiskowych w otoczeniu pięknych regionów Polski. Kuracjusze zakwaterowani są w pokojach, gdzie prowadzą między sobą ważne rozmowy. Każdego dnia spotykają się oni na wspólnych posiłkach, korzystają z zabiegów leczniczych i rekreacyjnych. Twórcy programu zadbali o dużą ilość atrakcji, dlatego kuracjusze biorą udział w wycieczkach, potańcówkach i akcjach społecznych. W telewizji polskiej było już wiele programów o charakterze randkowym, jednak jak dotąd w żadnym z nich nie występowali seniorzy. Siłą tego programu jest fakt, że występują tu najzwyklejsze osoby, jakie możemy spotkać w swoim otoczeniu. Dzięki temu widzom łatwiej jest utożsamiać się z bohaterami programu. Swój udział może zgłosić każda wolna osoba, w wieku powyżej 60 lat. Trzeba oczywiście przejść eliminacje. Program prowadzi dobrze wszystkim znana i lubiana prezenterka Marta Manowska. Pani Marta jest wręcz stworzona do prowadzenia wszelkich iventów rozrywkowych. Doskonale odnajduje się ona także w bardziej poważnych częściach programu, gdzie ze swoimi uczestnikami prowadzi refleksyjne rozmowy o życiu.

Z czego wynika popularność programu?

Program ten ogląda się niezwykle przyjemnie, czego dowodem jest kilkumilionowa widownia, która co tydzień zasiada przed telewizorem. W telenoweli dokumentalnej sanatorium miłości, występują bardzo barwne postaci, które stają się popularne na długo po zakończeniu programu. Można przekonać się o tym śledząc portale społecznościowe czy fora, gdzie toczą się gorące dyskusje na temat uczestników sanatorium miłości. Programowi nie można zarzucić, że jest nudny, bo między uczestnikami, tak jak w życiu zdarzają się zarówno sytuacje przyjemne jak i konfliktowe. Niezwykle cenne jest to, że uczestnicy dzielą się swoim doświadczeniem życiowych, wspomnieniami, opowiadają o swoich rodzinach. Program ten odgrywa także bardzo ważną rolę społeczną, gdyż pokazuje, że czas na emeryturze można dobrze wykorzystać. Łamie on stereotypy mówiące, że w określonym wieku pewnych rzeczy nie wypada. Uczestnicy sanatorium miłości pięknie pokazują, że będąc w wieku 60+ można się wspaniale bawić, rozwijać, podejmować wyzwania i przede wszystkim znaleźć miłość. Panie i panowie w tym programie odbywają randki, dzięki którym mogą się lepiej poznać i później zdecydować, czy chcą z daną osobą rozwijać znajomość. O dużej popularności programu najlepiej świadczy fakt, że zaplanowany jest kolejny sezon tego programu. Nic dziwnego, bo śledzenie perypetii bohaterów jest dla widzów bardzo ciekawe, pouczające a niekiedy nawet wzruszające.

Czytaj więcej o programie na stronie style.fm

Zobacz
Komentarze (0)