Zdrowie

Ranking suplementów na zakwaszenie organizmu

Kacper |24Fitness

Zakwaszenie organizmu może powodować wiele niechcianych dolegliwości, jak i problemów zdrowotnych. Niewłaściwa dieta, stresująca praca, natłok obowiązkowów, całkowity brak lub też zbyt intensywna aktywność fizyczna - to wszystko może wpłynąć na zaburzenia równowagi pH, a co za tym idzie na zakwaszenie organizmu. Taki osłabiony układ jest mniej wydajny, a jednocześnie bardziej podatny na choroby. Przy dużych zaburzeniach równowagi kwasowo-zasadowej może dojść między innymi do nadciśnienia, podwyższonego cholesterolu, próchnicy, zapalenia stawów czy migreny. Na szczęście można temu zapobiec, dzięki odpowiedniej diecie i wsparciu suplementami. Tylko jakie wybrać? Poznajcie ranking suplementów na zakwaszenie organizmu!

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu może być efektem nadmiernego stresu i nieprawidłowej diety, bogatej w wysoko przetworzone produkty, nadmierne ilości mięsa, nabiału i zbóż, a niewielkie podaże warzyw i owoców. Jest to stan, w którym dochodzi do dysfunkcji w obszarze kwasowo-zasadowym. Zrównoważone pH krwi powinno mieścić się na stałym poziomie między 7,35 a 7,45. W przypadku, gdy w poszczególnych płynach ustrojowych wskaźnik pH daje odczyn mniejszy niż 7 to odczyn jest kwaśny. Natomiast w przypadku odczynu powyżej tej skali - odczyn zasadowy.

Co powoduje zakwaszenie organizmu? Poznaj przyczyny i objawy zakwaszenia!

Przyczyny zakwaszenia organizmu mogą być różne, między innymi będą to zaburzenia procesów wydzielania kwasów, czy też kumulacji toksyn i metali ciężkich. Na te biochemiczne procesy nie mamy bezpośredniego wpływu, jednak zaznaczyć należy, że na zakwaszenie organizmu może mieć wpływ prowadzony przez nas styl życia. Negatywnie na równowagę kwasowo-zasadową wpłynąć może dieta bogata w węglowodany, tłuszcze oraz białka pochodzenia zwierzęcego. Zakwaszeniu sprzyjać może także niedobór wapnia, który niezbędny jest do utrzymania w organizmie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej.

Na zachowanie wymaganej równowagi wpływa także inulina, która odpowiedzialna jest za przeciwdziałanie zaleganiu niestrawionych resztek pokarmu w jelicie grubym, dzięki czemu ogranicza niekorzystne procesy fermentacyjne. Powody zakwaszenia organizmu wymieniane przez specjalistów dotyczą także stosowania używek, jak alkohol czy papierosy, unikania aktywności fizycznej czy częstego testowania na sobie licznych diet odchudzających. Do zakwaszenia organizmu przyczynić może się także przyjmowanie różnych leków czy zaburzenia przemiany materii.

objawy zakwaszenia

Jak rozpoznać zakwaszenie organizmu? Wiele objawów może być przez nas bagatelizowanych, ponieważ kojarzymy je z innymi chorobami czy dolegliwościami. Jeśli jednak zaobserwowane w naszym organizmie zmiany nie ustępują, to warto zastanowić się nad kontrolą w zakresie zakwaszenia organizmu. Objawy, które mogą wzbudzić nasz niepokój to częste wahania nastroju, znaczne obniżenie samopoczucia, trudności z koncentracją i snem, a także łamliwość paznokci, trądzik, wypadanie włosów i suchość skóry.

Co na zakwaszenie organizmu? Ranking najpopularniejszych suplementów 2018!

Aby zapobiec lub zahamować procesy zakwaszania organizmu należy zacząć od wprowadzenia zmian w stylu życia - odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i duża ilość spożywanych płynów. Pomocne będą także suplementy na zakwaszenie organizmu. Ranking pozwoli Wam zapoznać się z najpopularniejszymi suplementami na rynku!

  1. Prodeacid to aktualnie niekwestionowany numer jeden, charakteryzujący się naturalnymi składnikami, jak ekstrakt z winogrona, owoców kiwi, czerwonego buraka, kiełków prosa i innych. Ten najpopularniejszy suplement na zakwaszenie organizmu pomaga oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich, a jednocześnie dostarcza szereg witamin i minerałów oraz przywraca odpowiedni poziom pH.
  1. Dexavil Forte również jest polecany przez użytkowników. Jego unikalna mieszanka składników pozwala pozbyć się objawów zakwaszenia organizmu, jednocześnie działając regenerująco.
  1. Dużą popularnością cieszy się także Detoxic - przede wszystkim ze względu na naturalne składniki. Przywraca naturalną mikroflorę w jelitach i wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i pasożytów, zwiększając jednocześnie odporność organizmu.
  1. Toxinext to produkt dedykowany oczyszczaniu organizmu i usuwaniu z niego pasożytów. Poprawia także kondycję skóry i paznokci, minimalizując jednocześnie pracę jelit i funkcje trawienne. Sprawdzi się szczególnie u osób w stanach ciągłego zmęczenia.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz
Komentarze (0)