Zdrowie

Kiedy należy zakupić kołdrę obciążeniową?

Kacper |24Fitness

Zakup kołdry obciążeniowej to bardzo poważna sprawa, bardzo wielu rodziców planuje dokonać samodzielnego zakupu, podczas gdy nie jest to dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że jest to produkt terapeutyczny, a to oznacza, że do jego zakupu powinna przyczynić się decyzja specjalisty, pod którego opieka jest dziecko. Tylko i wyłącznie dzięki temu można będzie wprowadzić całą terapią na właściwy tor. Nie od dziś wiadomo, że kołdra obciążeniowa to dość popularny temat na forum, jednak nie zawsze są wskazania do jej zakupu.

Kiedy należy zakupić kołdrę obciążeniową?

Przede wszystkim należy ją zakupić, wtedy gdy terapeuta zaleci. Dlatego warto skonsultować ze specjalistą, do którego chodzimy z dzieckiem to, w jaki sposób należy ćwiczyć z maluchem w domu, ale również powiedzieć, że zastanawiamy się nad zakupieniem kołdry. Taka rozmowa z fachowcem, nie tylko będzie w stanie w naprawdę krótkim czasie uzmysłowić, jak wiele różnego rodzaju korzyści może mieć zakup kołdry, ale również ochroni przed złymi decyzjami.

 Na przykład złą decyzją, jest samodzielny zakup bez konsultacji z fachowcem, ale również zakupienie takiego produktu w markecie. Kołdry, które są szyte hurtowo, nie tylko nie spełniają swojej funkcji terapeutycznej, ale bardzo często może zdarzyć się tak, że bardziej zaszkodzą, niż pomogą. Dlatego zakup kołdry powinien odbywać się tylko i wyłącznie pod okiem fachowca. Ogromne znaczenie ma także miejsce, w którym zdecydujemy się zakupić taki produkt. Ponieważ tylko i wyłącznie kołdra, która została wykonana na indywidualne zamówienie, będzie miała funkcję wspomagania terapii. Dlatego należy udać się do specjalisty, który na podstawie wzrostu i wagi dziecka dobierze rozmiar i ciężar samej kołdry. Natomiast znając rodzaj zaburzenia, będzie w stanie dopasować wzór i kolory, które będą się na niej znajdowały. Kupienie kołdry obciążeniowej wydaje się skomplikowane, jednocześnie należy mieć na uwadze, że wystarczy udać się do właściwej firmy, by mieć pomoc od samego początku, jeśli chodzi o składanie zamówienia, aż do otrzymania gotowego produktu.

Jakie cechy ma właściwie dobrana kołdra obciążeniowa?

Przede wszystkim została stworzona na podstawie danych konkretnego dziecka. Oznacza to, że jej rozmiar jest większy o 20 centymetrów niż wzrost dziecka. Natomiast waga stanowi maksymalnie 14% masy malucha. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę, zostaje ona dostosowana do rodzaju zaburzeń, z jakimi boryka się dziecko. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj zaznaczenie konkretnej opcji. Oczywiście kołdra powinna zostać wykonana z materiałów antyalergicznych, natomiast wypełnienie stanowią kulki szklane. Ich charakterystyczne przesypywanie się między przeszyciami to również element terapii. Dlatego koniecznie należy zadbać o to, by produkt spełniał wszelkie potrzeby danego malucha. Więcej na temat tego, w jaki sposób działa kołdra obciążeniowa, ale również czego należy dopilnować w trakcie składania zamówienia, można będzie dowiedzieć się z linku: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/

Zobacz
Komentarze (0)