Uroda

Konsoleta fryzjerska - ważny element w Twoim salonie

Kacper |24Fitness

Salon fryzjerski to miejsce, do którego udają się osoby chcące zmienić fryzurę, dokonać koloryzacji lub przejść totalną metamorfozę. Ważne jest, by odpowiednio zadbać nie tylko o profesjonalną obsługę czy odpowiednią jakość wykonanej pracy, ale też o samopoczucie klienta. Wpływ na to ma właściwe podejście pracowników salonu do niego oraz wystrój wnętrza lokalu. Bowiem na to, jak się czujemy, wpływ ma przede wszystkim to, czym się otaczamy. Jak wobec tego sprawić, by klient poczuł się w salonie komfortowo?

Niezbędnik każdego salonu fryzjerskiego - konsoleta fryzjerska

Konsoleta fryzjerska jest zdecydowanie niezbędnikiem w każdym salonie fryzjerskim. Mebel wyraźnie ułatwia pracę stylistów i jest doskonałym miejscem do przechowywania podstawowych narzędzi fryzjerskich, takich jak szczotki, nożyczki czy też suszarki. Konsoleta posiada wiele półek, przegródek, szafeczek, a droższe i bardziej luksusowe modele mają także wewnętrzną instalację elektryczną. Główną część konsolety stanowi zazwyczaj duże lustro, w którym może przeglądać się klient i kontrolować postępy prac nad nową fryzurą. Ponadto optycznie powiększa ono pomieszczenie sprawiając, że niewielki salon będzie wydawać się przestronniejszy, jaśniejszy i większy. To nie tylko mebel, który ma za zadanie ładnie wyglądać, to również element wyposażenia wnętrza lokalu będący niezwykle cennym akcesorium w pracy fryzjera.

Dostępne na rynku konsolety różnią się między sobą designem, wielkością lub rozmiarem poszczególnych elementów oraz wyposażeniem dodatkowym jak szafki czy półki. Warto zaznaczyć również, że konsolety mogą być pojedyncze, jak również dwustanowiskowe. Te pierwsze są najczęściej wybieraną opcją. Z kolei wersje łączące dwa stanowiska najlepiej wyglądają w bardziej kameralnych, a zarazem luksusowych projektowanych według stylu glamour wnętrzach. Konsolety fryzjerskie mogą ponadto występować w wersji dwustronnej. Ten typ umieszcza się zazwyczaj w salonach, w których przestrzeń do pracy jest ograniczona, ze względu na ich niewielki metraż.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przy jednej konsolecie może jednocześnie pracować dwóch fryzjerów i spełniać życzenia siedzących po dwóch stronach mebla klientów. Przez wysokie lustro nie są oni w stanie się zobaczyć, a więc nie ma uczucia niezręczności i nie zaburzona zostaje ich strefa osobista. Przy wyborze konsolety należy wziąć pod uwagę, w jakim pomieszczeniu ma być ona umieszczona. Czy dysponujemy mniejszym czy też większym lokalem, w jakiej stylistyce ma zostać zachowane wnętrze? Kierując się tym, będziesz mógł dobrać odpowiedni mebel do swojego salonu fryzjerskiego.

konsoleta fryzjerska

Czy warto?

Konsoleta wyznacza stanowisko pracy fryzjera. Stanowi miejsce, w którym przechowywane są podstawowe narzędzia, które wykorzystuje on tworząc fryzurę. Musi więc znaleźć się odpowiednio dużo przegródek, półek oraz szafek na profesjonalny sprzęt fryzjerski taki jak: nożyczki, różne rodzaje szczotek, grzebienie, produkty do stylizacji włosów czy też lokówki, suszarki, prostownice i wiele innych. Składowanie całego szeregu akcesoriów na “widoku” zaburza poczucie ładu i nadaje nieestetycznego wyglądu salonowi. Dzięki przechowywaniu narzędzi w konsolecie fryzjerskiej zdecydowanie łatwiej odnaleźć jest pożądany rodzaj sprzętu i utrzymać porządek. Mebel ten łączy w sobie komfort i funkcjonalność użytkowania. A ponadto ułatwia pracę stylistom fryzur.

Konsoleta fryzjerska to profesjonalny element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Występuje w różnych stylach, kolorach, a także wykończeniach, przez co każdy właściciel salonu może dobrać odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb mebel, jednocześnie podkreślając unikalny charakter wnętrza, zapewniając klientom dobre samopoczucie oraz wysoką jakość obsługi.

Zobacz
Komentarze (0)