Jak wybrać sprzęt do ćwiczeń w domu?
Ćwiczenia w domowym zaciszu stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie prywatnej sali treningowej. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet – możemy korzystać z siłowni zawsze, gdy przyjdzie nam na to ochota, nie musimy stać w korkach, płacić za karnet ani czekać, aż maszyny, na których chcemy ćwiczyć się zwolnią. Prywatną salę do ćwiczeń możemy również wyposażyć wedle własnego uznania. W jakie sprzęty najlepiej zainwestować? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
Dobierz sprzęt do rodzaju treningu
W dzisiejszych czasach sklepy sportowe oferują naprawdę szeroki wybór akcesoriów do ćwiczeń w domu. Tak naprawdę tylko od nas zależy, na które z nich się zdecydujemy. Od nas i – co należy podkreślić – od rodzaju treningu, jaki planujemy. Inne maszyny będą nam potrzebne, gdy naszym celem jest zwiększenie wagi ciała i zbudowanie masy mięśniowej, a inny sprzęt okaże się przydatny, gdy zapragniemy poprawić kondycję i zadbać o smukłą sylwetkę. Wybór odpowiednich akcesoriów sportowych to absolutna podstawa przyszłych sukcesów.
Sprzęt do ćwiczeń cardio
Jeśli zależy nam na poprawie wydolności, to powinni zainwestować w jeden z poniższych sprzętów:
-
Stacjonarny rowerek treningowy,
-
Orbitrek,
-
Bieżnię.
Każdy z nich oferuje unikalne możliwości. Jeśli zależy nam na tym, by dolne i górne partie ciała pracowały równolegle, to zdecydowanie warto postawić na orbitrek. Z kolei bieżnia to dobra opcja dla wszystkich, którzy szukają intensywnych, dynamicznych i naturalnych wrażeń. Rower stacjonarny przemówi zaś do tych, którzy potrzebują rozgrzewki przed treningiem siłowym lub dysponują ograniczoną ilością miejsca. Każde z tych urządzeń posiada kilka trybów pracy, a także pozwala na wybór modelu dopasowanego do własnych umiejętności.
Maszyny do treningów siłowych
Jeśli bardziej niż na kondycji, zależy nam na sile i masie, to ławka treningowa z zestawem hantli i sztangą może okazać się najbardziej odpowiednim wyborem. Jeśli natomiast brakuje nam wprawy, to podobne efekty przyniesie nam trening na atlasie treningowym, z którego korzysta się o wiele prościej. Pamiętajmy, by rozważnie dobrać obciążenie – zbyt duży ciężar może prowadzić do kontuzji. Jeśli jesteśmy w stanie ćwiczyć w równym tempie i wykonać 8-12 powtórzeń, a jednocześnie przychodzi nam to z wyczuwalnym trudem, to znak, że dobraliśmy odpowiedni ciężar.
Artykuł sponsorowany
Zostaw komentarz