Lifestyle

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków

Kacper |24Fitness

Kupno wyciskarki do soków, która spełni wszystkie oczekiwania, jest niezwykle wymagającym zadaniem. Twój wybór będzie bowiem miał duży wpływ na wydajność pozyskiwania soku, jego ilość oraz na funkcjonalność i koszty użytkowania. Z pewnością chcesz mieć także możliwość wyboru jak największej ilości składników, z których będziesz mógł wycisnąć pyszne i zdrowe soki. Dlatego też, przed zakupem wyciskarki wolnoobrotowej mogą przytłoczyć Cię liczne informacje. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki przewodnik o parametrach, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Wydajność

Najważniejszym aspektem, który należy uwzględnić, jest wydajność. Tradycyjne sokowirówki oddzielają płyn od miąższu przy użyciu szybkoobrotowych ostrzy. Tak pozyskany sok jest gęstszy, a jego ilość mniejsza. Działanie wyciskarek wolnoobrotowych opiera się na zgniataniu składników i tym samym na pozyskiwaniu większej ilości soku. W tym przypadku miąższ jest pozbawiony płynu. Dlatego też wyciskarki wolnoobrotowe są bardziej wydajne i oszczędniejsze. Wyższa cena zakupu niż tradycyjnych sokowirówek zostaje zrekompensowana przez uzyskanie niższych kosztów użytkowania. 

Wartość odżywcza

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wartość odżywcza uzyskanego soku. Świeże warzywa i owoce zawierają enzymy i substancje odżywcze, które w trakcie poddawania obróbce termicznej ulegają rozpadowi. Szybkie obroty ostrzy w tradycyjnych sokowirówkach prowadzą do wzrostu temperatury, a przez to do zmniejszenia wartości odżywczej soku. Wyciskarki wolnoobrotowe nie posiadają metalowych noży, dlatego nie dochodzi do wytworzenia ciepła, a substancje aktywne nie ulegają zniszczeniu. Dodatkowy atut to dłuższa przydatność wyciśniętego soku do spożycia. Najkorzystniej jednak wypić go od razu po przygotowaniu lub w ciągu 24 godzin. 

Komfort  i łatwość użytkowania

Argument wygodnego użytkowania często przeważa podczas zakupu. Korzystanie z prostej i łatwej w obsłudze wyciskarki wolnoobrotowej będzie niezwykle szybkie i komfortowe. Sposób, w jaki wyciskarka oddziela sok od miąższu, decyduje w głównej mierze o sprawności jej obsługi. Urządzenia, które gromadzą miąższ wewnątrz, muszą być często opróżniane. Wydłuża to czas pracy, dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem będą wyciskarki wypychające miąższ na zewnątrz. Kolejnym ułatwieniem będzie odpowiednio duży otwór wsadowy, który pozwoli na sprawniejsze umieszczenie składników w urządzeniu.

Dodatkowe funkcje

Przed wyborem należy zastanowić się, czy będzie ona przez nas wykorzystywana wyłącznie do produkcji soków. Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe mają także wiele innych funkcji np. przygotowania mlek roślinnych, czy dań dla niemowląt. Wielofunkcyjność tych urządzeń sprawia, że warto w nie zainwestować i cieszyć się możliwością tworzenia ciekawych potraw. 

Wierzymy, że nasz przewodnik, w którym uwzględniliśmy najważniejsze aspekty, pozwoli Ci wybrać najlepszą dla Ciebie wyciskarkę wolnoobrotową. Wybór jest uzależniony on Twoich indywidualnych oczekiwań i potrzeb, dlatego zalecamy dokładne przemyślenie wszystkich opcji przed zakupem urządzenia. 

Więcej na https://hurompolska.pl/ 

Zobacz
Komentarze (0)