Lifestyle

Styl art decor. Gdzie i u kogo sprawdzi się najlepiej?

Kacper |24Fitness

Historia stylu art deco jest bardzo ciekawa, ponieważ trend ten łączy w sobie klasyczne rozwiązania z nowoczesnymi. Za lata rozkwitu art deco uważa się okres od 1914 do 1945. Na początku wystrój wnętrz art decor, w tym obrazy na płótnie, przede wszystkim zrywały ze stylem secesyjnym, pełnym ornamentów, chaosu, niespójności. Secesja była bardzo charakterystycznym stylem, pełnym sprzeczności, a czasami wręcz niespójności. Art decor odwrotnie - stawia na elegancję, klasycyzm, geometrię. Art decor miał być przede wszystkim użytkowy i swoją użytkowość łączyć z pięknem - w tej kolejności. Dzisiaj art decor cieszy się ogromną popularnością wśród amatorów designu wnętrz. Ochoczo sięgamy po obrazy i grafiki w stylu art decor. Gdzie ten styl sprawdzi się najlepiej? Do kogo pasują obrazy art decor na płótnie?

Na początku raz jeszcze zastanówmy się nad tym czym dokładnie charakteryzuje się art deco. Jest to przede wszystkim dbałość o detal i klimat wnętrza. W tym stylu liczą się wszystkie szczegóły, takie jak klamki w oknach czy klosze lamp. Szykując mieszkanie w stylu art decor musisz liczyć się z tym, że znaczenie ma naprawdę każdy detal i ornament. Klucz do sukcesu to takie zestawienie ze sobą wszystkich elementów, w tym obrazów na płótnie, by razem tworzyły pewną spójną całość. Nie jest to łatwa sztuka, ale dzięki takim miejscom w internecie jak https://revolio.pl z łatwością dobierzesz do swojego pokoju gościnnego, sypialni czy salonu idealną grafikę na płótnie. 

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem stylu art decor jest geometria. Dominują przede wszystkim kwadraty i prostokąty: duże, masywne geometryczne szafy, stoliki, łóżka czy obrazy z geometrycznymi grafikami. Warto jednak wiedzieć, że art decor to nie tylko graniastosłupy, ale także kształty obłe. Bez stresu możesz łączyć ze sobą zarówno prostokątne ornamenty, jak i te okrągłe, ale pamiętaj, że muszą one być dopełnieniem całości, a nie niezależnymi od siebie dodatkami. 

Aranżowanie mieszkań w stylu art decor na początku może wydawać się trudne, głównie ze względu na połączenie z jednej strony stylu i szyku, a z drugiej strony pełnej wygody korzystania z przestrzeni art decor. Była to bowiem podstawowa zasada nurtu - ma być przede wszystkim wygodnie i użytecznie, a w drugiej kolejności pięknie. To jednak wcale nie musi być trudne, wystarczy wiedzieć, że dzisiejsze art deco to mix jasnych barw z dodatkami i meblami w ciemniejszych barwach. Jako dodatki znakomicie sprawdzają się obrazy na płótnie canvas w stylu art deco. Do innych elementów nowoczesnego stylu art deco na pewno zaliczymy wzory geometryczne, podłogi z drewna czy płytki w spójnych, jednolitych kolorach. 

obrazy artdecor

 

Ostatnie i być może najważniejsze pytanie, które warto sobie zadać to: dla kogo właściwie jest styl art decor? Odpowiedź jest prosta: dla każdego, kto docenia wyrafinowane, stylowe wzornictwo i klasyczny styl, ale w wydaniu codziennym, prostym, wygodnym i użytecznym. Jeśli preferujesz minimalizm, to prawdopodobnie nie jest to styl dla Ciebie. Jeśli jednak nie boisz się dodatków, ozdób i obrazów na płótnie, art deco powinien Cię zainteresować.

Zobacz
Komentarze (0)