Lifestyle

Daj szansę kołdrze obciążeniowej, czyli porównaj, wybierz i ciesz się korzyściami

Kacper |24Fitness

Kołdra obciążeniowa powstała z myślą o osobach, które borykają się z objawami zaburzeń integracji sensorycznej. Szereg badań oraz zadowolonych użytkowników potwierdza jej prozdrowotne, relaksujące działanie. Lecznicze funkcje kołder obciążeniowych ułatwiają życie pacjentom z dysfunkcjami snu oraz chronicznie nawracającymi atakami bólu. Czynniki stresogenne i symptomy związane z nieprawidłowym przetwarzaniem bodźców przez układ nerwowy również zostają niwelowane przez ciężar kołdry. Jej nacisk aktywizuje układ nerwowy i pomaga odzyskać mu kontrolę nad bodźcami. Ułatwia to wyciszenie organizmu oraz przywrócenie wewnętrznej harmonii. Dobroczynnej terapii kołdrą obciążeniową doświadczymy w zaciszu domowego ogniska. Czy warto?

Zalety

Kołdrze obciążeniowej na pewno warto dać szansę ze względu na jej wielozadaniowość. Terapeutyczne działanie idealnie uzupełni popołudniową sjestę, jednak to w dalszym ciągu kołdra. Kołdra, która otuli ciepłem do snu, przytuli jak najlepszy przyjaciel i do tego poprawi nastrój.

Budowa kołder – porównanie modeli

Poszewki

Większość porządnych kołder obciążeniowych od sprawdzonych dostawców (tylko u takich należy kupować sprzęt, np. od Gravity) ma warstwy – przykładowo model Basic Gravity®. To dzięki nim kołdra jest przytulnie ciepła. Pierwsza warstwa to poszewka. We wspomnianym modelu jest ona naturalna i bawełniana, dlatego że wykazuje właściwości antyalergiczne. Nosi miano poszewki podstawowej. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano kołdry z poszewkami premium, dostępnymi w odsłonie całorocznej i letniej. Taką można wybrać, decydując się np. na kołdrę obciążeniową Gravity®. Te zaprojektowane do użytku całorocznego zawdzięczają swoje predyspozycje dwoistej naturze – z jednej strony pluszowej, z drugiej zaś welwetowej. Można zawsze zdecydować się na wybór wersji letniej ze 100% bawełny oraz welwetu. Materiał jest lżejszy, bardziej przewiewny, co idealnie spełni się podczas cieplejszych warunków pogodowych.

Wkład i rodzaj obciążenia

Kolejną warstwą jest pikowana wkładka, również ze 100% certyfikowanej oraz organicznej bawełny. Następnie znajduje się porządna ocieplina z bawełny z domieszką poliestru, a w sercu kołdry drobnoziarniste obciążające perełki. W przypadku modelu Basic Gravity® jest to granulat ze szkła piaskowego ulokowany w kieszonkach na całej długości i powierzchni kołdry. Symetrycznie rozkłada się on na ciele, dając mu odpowiednio wyważone dociążenie. Dzięki takiemu rozmieszczeniu perełek, kołdra jest też elastyczna. Jeżeli szukamy czegoś sztywniejszego, o mocniejszym i stabilniejszym rozkładzie, to na stronie sklepu Gravity znajdziemy wariant dla siebie. To kołdra obciążeniowa Balance® wypełniona kuleczkami ze stali nierdzewnej, przymocowanymi do wkładu. Kołdra ze względu na takie rozlokowanie ciężarków jest sztywniejsza, co oznacza, że będzie intensywniej oddziaływać na ciało. Kołdra Balance® to model z rodzaju premium. Jej wszechstronne działanie, wysoka jakość oraz wygodnie (bo na zamki błyskawiczne) zdejmowana poszewka wzniesie Twój sen na nowy, lepszy poziom. Model ten rekomendowany jest najbardziej wymagającym użytkownikom oraz tym, którzy pierwsze doświadczenia z kołdrą obciążeniową mają już za sobą, a poszukują jeszcze intensywniejszych doznań.

Grubość i wielkość

Produkt dobieramy pod kątem swoich parametrów (nie łóżka) spośród wariantów dostępnych na stronie. Oba modele Gravity® i wariant Balance® są podobnej grubości. Jest jeszcze jeden model, który właściwościami prozdrowotnymi nie różni się od pozostałych. Bliżej mu jednak wyglądem do koca. Mowa tu o kołdrze obciążeniowej Senso-Rex®. Nie zawiera zdejmowanej poszewki. Idealnie zastąpi pled w ciepłe letnie noce albo sprawdzi się jako narzuta na kołdrę zimą. Senso-Rex® jest bawełniany, a w swym kołdrowym wnętrzu skrywa szklane perełki. Jeżeli interesuje Cię taka alternatywa dla koca i cenowo najbardziej korzystna, to Senso-Rex® czeka na Ciebie.

Zobacz
Komentarze (0)