Lifestyle

Czym charakteryzują się markery olejowe?

Kacper |24Fitness

Wśród wielu markerów dostępnych obecnie w sprzedaży, markery olejowe wydają się w szczególny sposób przyciągać uwagę. Są rozwiązaniem stosunkowo nowym, a w związku z tym – intrygującym. Co należy o nich zatem wiedzieć i jak dokonać wyboru chcąc mieć pewność, że będzie on rzeczywiście satysfakcjonujący?

Czym są markery olejowe i jak można je wykorzystać?

Markery to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego polskiego biura. Nie można pozwolić sobie na to, aby ich zabrakło. Często używa się je przecież podczas prezentacji, do wykonywania notatek, a przede wszystkim – do zakreślania tych informacji, które sprawiają wrażenie szczególnie ważnych. Co ważne, markery nie znajdują zastosowania jedynie na tablicach. Pracownicy biur chętnie sięgają po nie także uzupełniając swoje własne dokumenty. Na rynku, oczywiście, nie brakuje różnych ich rodzajów. Kolejne charakteryzują się inną wytrzymałością, grubością kreski oraz kolorem, choć parametrów różnicujących może być zdecydowanie więcej. Jednym z ciekawszych rodzajów są markery olejowe zamawiane nie tylko coraz chętniej, ale i w coraz większej liczbie.

Marker olejny, czyli jaki?

Marker olejny można rozpoznać przede wszystkim po charakterystycznej dla niego obudowie wykonanej z metalu z ulokowaną w jej środku ruchomą częścią. To właśnie ta część odpowiada za mieszanie farby olejnej wykorzystywanej jako materiał przeznaczony do pisania. Marker taki można szybko odróżnić na tle innych także ze względu na obecność sprężynującej końcówki. Nie pojawia się ona przypadkowo. Jest wykorzystywana jako tłoczek, a co za tym idzie, już po jej naciśnięciu pobierana jest porcja atramentów. Markery olejowe są wybierane chętnie przede wszystkim dlatego, że odznaczają się odpornością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Nie trzeba więc obawiać się, że tekst czytelny w chwili jego pisania straci tę właściwość chwilę później po przypadkowym przyciśnięciu go przez jakiś przedmiot. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie tusz olejowy, który odznacza się tym, że jego starcie nie należy do zadań prostych i to nawet wtedy, gdy jest poddawany działaniu promieniowania ultrafioletowego.

Kiedy wykorzystywać markery olejowe?

Markery olejowe przeważnie wykorzystuje się, gdy pojawia się konieczność pisania na materiałach, które nie są do tego przygotowane, a do tego są dość śliskie. Tak jest przede wszystkim w przypadku szkła, choć markery sprawdzą się także w odniesieniu do metalu, plastiku oraz kamienia. Można je też stosować wtedy, gdy powierzchnia, po której piszemy, jest zatłuszczona, a my chcemy skutecznie ukryć tego rodzaju niedoskonałość poprawiając wygląd tejże. Markery olejowe znajdują zresztą zastosowanie nie tylko w biurach. Dobrze sprawdzają się choćby wtedy, gdy pojawia się konieczność poprawienia napisu na nagrobku, by ten stał się lepiej widoczny. Problemem nie jest znalezienie rozwiązania odpowiadającego nam kolorystycznie. Zróżnicowanie kolorów, z jakim mamy do czynienia sprawia, że bez trudu znajdziemy nawet markery dość nietypowe takie, jak choćby białe oraz srebrne. Zobacz więcej na alibiuro.pl.

Zobacz
Komentarze (0)